دیر ایران افزایش فوتبال ازبکستان جام جهانی

دیر: ایران افزایش فوتبال ازبکستان جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آنچه که به سینما لطمه زده باندهایی هستند که جوانان را به خاطر قشنگی و پول وارد می کنند / مهوش صبرکن

مهوش صبرکن گفت: متاسفانه افرادی وجود دارند که از راه‌های نادرست وارد بازیگری شده‌اند و همین آدم‌ها باعث ایجاد حواشی و بدبینی بعضی به سینما می‌شوند ولی اینکه بگو

آنچه که به سینما لطمه زده باندهایی هستند که جوانان را به خاطر قشنگی و پول وارد می کنند / مهوش صبرکن

مهوش صبرکن: آنچه که به سینما لطمه زده باندهایی هستند که جوانان را به خاطر قشنگی و پول وارد می کنند

عبارات مهم : زندگی

مهوش صبرکن گفت: متاسفانه افرادی وجود دارند که از راه های نادرست وارد بازیگری شده است اند و همین آدم ها باعث ایجاد حواشی و بدبینی بعضی به سینما می شوند ولی اینکه بگوییم سینما جای بازیگران زن نیست کاملاً اشتباه هست. این روزها آنچه بیش از همه به سینما لطمه زده باندهایی هستند که جوانان را به خاطر قشنگی و پول وارد این عرصه می کنند.

به گزارش میزان، مهوش صبرکن ۱۶ خرداد ۱۳۳۹ در شیراز به دنیا آمد. وی فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۵۶ با تئاتر شروع کرد و سال ها تلاش کرد تا به جایگاهی واقعی در این عرصه برسد.

شما سالها در کنار همسرتان محمود پاک نیت در عرصه بازیگری همکاری و زندگی کرده اید. زندگی یکسان در کنار یک هنرمند چگونه است و اینکه هنگامی که هر دوی زوجین بازیگر باشند مشکل زندگی زیاد می شود؟ از طرفی دوام زندگی بعضی زوج های هنری دیری نمی پاید. زندگی شما چطور پیش رفته که تاکنون با آرامش در کناره همسرتان زندگی کردید؟

صبرکن: روزگاری بود که شغل بازیگری بعد از معدن به عنوان سخت ترین شغل دنیا آشنا می شد. بدون شک این مشکل وجود دارد و هنگامی که زوجی هنرمند زیر یک سقف زندگی می کنند چالش ها زیاد می شود ولی فراموش نکنیم دوام زندگی زوج های هنرمند به بینش آنها از هنر و زندگی بر می گردد.

متاسفانه این روزها بعضی زوج ها انتظارات بسیار بیجا و زیادی از هم دارند و سر مسائلی بسیار پیش پا افتاده با یکدیگر کلنجار می روند. به عنوان مثال چندی پیش یکی از دوستان سر فیلمبرداری ناراحت بود که همسرم باید لباس بخرد و من اگر کنار او نباشم این کار را انجام نمی دهد. در صورتی که من به او گفتم همسر شما باید یاد بگیرد هنگامی که شغل شما را پذیرفته یعنی خیلی از کارها را باید به تنهایی انجام دهد. در بسیاری از وقت های زندگی یکسان من و محمود پاک نیت یا من سر کار بودم و یا او مشغول بازی در شهرستان بود و همین باعث شد که بسیاری از کارها را به تنهایی انجام دهیم و این مساله را به خوبی درک کردیم.

به عنوان مثال گاهی اوقات من شبها سر فیلمبرداری هستم و هنگامی که نزدیک به صبح به منزل باز میگردم همسرم محیطی آرام را جهت استراحت من فراهم می کند و این اتفاق بلعکس نیز وجود دارد و این حاصل درک متقابل و همکاری بین من و همسرم در زندگی و پیشه بازیگری است.

آیا این همکاری و درک در بین زوج های جوان هنری نیز وجود دارد؟

صبرکن: نمی گویم این همکاری و درک نیست ولی بسیار کمتر دیده می شود. گاهی در این راه پای یکی از طرفین لغزش پیدا می کند و همین عاملی می شود تا زندگی مشترکشان به سرعت از بین برود. البته این را بگویم این لغزش ها و خیانت ربطی به هنر و مشکل بازیگری ندارد بلکه کاملاً به منش، تربیت و اخلاق افراد مرتبط است.

برخی می گویند که سینما جای مناسبی جهت ورود بازیگران جوان دختر نیست. آیا این حرف را قبول دارید؟

صبرکن: بله من هم این را شنیده ام ولی باید بگویم تحلیل این صحبت دو بخش دارد. در بخش اول اینکه کسانی که این حرف را می زنند ناآگاه هستند لیکن مگر در حرفه های دیگر احتمال لغزش و فساد وجود ندارد؟ تنها علت اینکه پرسشها بازیگران سریعاً به گوش مردم می رسد زیر ذره بین بودن آنها است.

مردم توقعات خاصی از ما بازیگران دارند. مردم تنها عاشق بازی ما نیستند بلکه به زندگی و شخصیت ما نیز علاقه مند هستند. البته این را بگویم که مردم در قبال ما بازیگران کاملاً حق دارند.

این را فراموش نکنیم که علت و چرایی ورود افراد به سینما بسیار مهم هست. بعضی می خواهند صرفاً معروف شده است و در خیابان آشنا شوند که بدون شک بیراهه خواهند رفت. اگر بسیاری از بازیگران به خاطر قیافه و چشم ابرو وارد سینما نشده و از راه درست آموزشی و آکادمیک وارد این عرصه شوند مطمئن باشید حاشیه ها به طور کلی از بین می روند.

متاسفانه افرادی وجود دارند که از راه های نادرست وارد بازیگری شده است اند و همین آدم ها باعث ایجاد حواشی و بدبینی بعضی به سینما می شوند ولی اینکه بگوییم سینما جای بازیگران زن نیست کاملاً اشتباه هست. این روزها آنچه بیش از همه به سینما لطمه زده باندهایی هستند که جوانان را به خاطر قشنگی و پول وارد این عرصه می کنند.مطمئن باشید دخترها و پسران جوانی که از بیراهه وارد سینما شده است اند حتماً از لحاظ اخلاقی به سینما لطمه خواهند زد و آینده تاریکی در انتظار آنان است.

واژه های کلیدی: زندگی | سینما | بازیگری | بازیگران | بازیگران زن | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs