دیر ایران افزایش فوتبال ازبکستان جام جهانی

دیر: ایران افزایش فوتبال ازبکستان جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ، اثرانگشت الکترونی&quot، پی بردن به محل بمب‌های هسته‌ای با ردیابی &quot

پی بردن به محل بمب‌های هسته‌ای با ردیابی محققان می‌توانند با مطالعه ذرات زیراتمی به محل نگهداری سلاح‌های هسته‌ای پی ببرند و به این ترتیب مخفی نگه‌داشتن اطلاعات

، اثرانگشت الکترونی&quot، پی بردن به محل بمب‌های هسته‌ای با ردیابی &quot

پی بردن به محل بمب های هسته ای با ردیابی "اثرانگشت الکترونی"

عبارات مهم : کپسول

پی بردن به محل بمب های هسته ای با ردیابی محققان می توانند با مطالعه ذرات زیراتمی به محل نگهداری سلاح های هسته ای پی ببرند و به این ترتیب مخفی نگه داشتن اطلاعات مربوط به مواد رادیواکتیو را دشوارتر کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس نیوز، تشعشعات رادیواکتیو آرایش الکترون ها را در مواد عایقی همچون آجر، چینی و شیشه عوض کردن می دهند، بنابراین با مقایسه موقعیت الکترون ها در اتم ها در نقاط متفاوت دیوارها، پنجره ها و کف اتاق ها می توان اطلاعات اولیه و پرداخت نشده ای از محل ذخیره مواد رادیواکتیو و میزان قدرت این مواد به دست آورد. محققان این مقاله را به تازگی در Health Physics منتشر کرده اند.

، اثرانگشت الکترونی&quot، پی بردن به محل بمب‌های هسته‌ای با ردیابی &quot

این روش به شناسایی منبع رادیواکتیویته نیز کمک می کند و نشان می دهد که یک اتاق حاوی مواد رادیواکتیو غیرقانونی با اهداف علمی، پزشکی یا ساخت سلاح های هسته ای بوده است یا نه.

روبرت هایس، مهندس هسته ای دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی در رالی می گوید: مواد هسته ای مختلف، مخلوطی از اشعه های گاما، ایکس و غیره منتشر می کنند که مخصوص خودشان هست. هر کدام از این تشعشعات تا عمق خاصی از مواد عایق نفوذ می کنند، بنابراین با بررسی عوض کردن توزیع الکترون ها در اعماق متفاوت یک سطح عایق می توان دریافت که این سطح در معرض چه نوع تشعشعاتی بوده است.

پی بردن به محل بمب‌های هسته‌ای با ردیابی محققان می‌توانند با مطالعه ذرات زیراتمی به محل نگهداری سلاح‌های هسته‌ای پی ببرند و به این ترتیب مخفی نگه‌داشتن اطلاعات

هایس و همکارانش از دانشگاه ایالتی اوکلاهاما در استیلواتر، این ایده را با دو کپسول حاوی مواد رادیواکتیو کوبالت-60 و سزیم- 137 آزمایش کردند. هر کدام از این کپسول ها به اندازه یک باتری قلمی بودند. آن ها کپسول ها را در بالای دو آجر معمولی قرار دادند. مواد رادیواکتیو در اثر پرتوافشانی در طول شب به داخل آجر نفوذ کردند. محققان سپس تکه هایی از آجر را جدا کرده و اوضاع الکترون ها را در عمق های متفاوت بررسی کردند. الگوهای الکترونی که آن ها با دقت مشاهده کردند با آینده نگری های ارزش مطابقت داشت.

می توان از این روش جهت ردیابی محل ذخیره بمب های هسته ای استفاده کرده و فهمید چه کسی این بمب ها را ساخته هست. این تکنیک هنوز در نخستین مراحل توسعه خود واقع شده است است ولی توجه محققان را به خود جلب کرده هست.

واژه های کلیدی: کپسول | محققان | اطلاعات | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs