دیر ایران افزایش فوتبال ازبکستان جام جهانی

دیر: ایران افزایش فوتبال ازبکستان جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی دختران دهه ۶۰، پیشتاز ازدواج‌های اینترنتی

با وجود تبلیغات گسترده و بدون حد و مرز سایت‌های همسریابی در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، تنها یک سایت همسریابی اینترنتی مجوزدار در کشور وجود دارد. سایتی که در زی

دختران دهه ۶۰، پیشتاز ازدواج‌های اینترنتی

دختران دهه ۶۰، پیشتاز ازدواج های اینترنتی

عبارات مهم : ازدواج

با وجود تبلیغات گسترده و بدون حد و مرز سایت های همسریابی در اینترنت و شبکه های اجتماعی، تنها یک سایت همسریابی اینترنتی مجوزدار در کشور وجود دارد. سایتی که در زیر مجموعه طرح «همسان گزینی» در بعضی از استان های کشور فعالیت می کند و از سال ۹۴ با همکاری وزارت ورزش وجوانان راه اندازی شده است هست. آن طور که مدیر طرح «همسان گزینی» می گوید: «تاکنون ۱۷ هزار نفر از سوی سایت همسان گزینی به یکدیگر معرفی شدند و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ازدواج هم از همین طریق صورت گرفته است.»

به گزارش ایران؛ با این همه همچنان فعالیت بی شمار سایت های همسریابی غیرمجاز ادامه دارد و این مسأله موجب شده است تا مردان و زنان مجرد زیادی به این سایت ها اعتماد کرده و در دام کلاهبرداری آنها بیفتند. در همین زمینه با «زهره حسینی»، مدیر تنها سایت مجاز همسریابی به گفت و گو نشستیم تا راجع به چگونگی آشنایی دختران و پسران جوان از طریق این سایت توضیح دهد.

لطفاً راجع به چگونگی عضویت و آشنایی متقاضیان ازدواج در این سایت توضیح دهید؟ این آشنایی ها به چه صورت اتفاق می افتد؟

دختران دهه ۶۰، پیشتاز ازدواج‌های اینترنتی

متقاضیان ازدواج ابتدا باید به سایت مراجعه کرده و فرم مربوطه را پر کنند. کارشناسان ما بلافاصله بعد از پر کردن چند فرم و شرکت در دو آزمون پرونده آنها را بررسی می کنند و با آنها جلسه ای برگزار می کنند تا در جریان خواسته هایشان قرار گیرند. بعد از طی شدن مراحل اداری پرونده، کارشناسان شروع به پیدا کردن همسر مناسب جهت عضویت کننده می کنند و با خانواده او تماس می گیرند. یکی از مهم ترین سیاست های کاری ما این است که بدون خانواده ها هیچ اقدامی انجام نشود تا آنها از این بابت نگرانی ای نداشته باشند.

ثبت نام کنندگان چه شرایطی باید داشته باشند؟ ممکن است پرونده فردی به دلایلی مورد تأیید نباشد؟

شرط مهم جهت عضویت در سامانه همسان گزینی، تجرد هست. توصیه بعدی اطلاع خانواده ها از عضویت متقاضیان هست. بله، امکان رد شدن افراد در آزمون های ما به هر دلیلی وجود دارد، ولی اگر کسی مورد تأیید نبود، می تواند از امکانات غربالگری و مشاوره ای ما استفاده کند تا بعد از حل مسئله مربوطه، جهت همسریابی و تشکیل پرونده جهت او اقدام شود.

با وجود تبلیغات گسترده و بدون حد و مرز سایت‌های همسریابی در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، تنها یک سایت همسریابی اینترنتی مجوزدار در کشور وجود دارد. سایتی که در زی

تاکنون چند نفر از این طریق باهم آشنا شده است یا ازدواج کرده اند؟

آمار های سال ۹۶ نشان می دهد روزانه حدود ۲۰ تا ۲۵ نفر به طور تقریبی جهت همسریابی در سایت همسان گزینی عضویت می کنند. ولی از وقت تأسیس تاکنون حدود ۴۳ هزارو ۳۸۰ نفر در این سامانه عضویت کرده اند که از این تعداد ۲۷ هزار و ۵۳۵ نفر زن و ۱۵ هزار و ۸۵۱ نفر مرد هستند. البته راجع به ازدواج عضویت کنندگان، آمار دقیقی وجود ندارد، چراکه ممکن است بعضی معرف ها از ازدواج این افراد باخبر نشوند، ولی بر اساس آخرین آمار، حدود ۱۷ هزار نفر از طریق سایت همسان گزینی با یکدیگر آشنا شده است و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ازدواج هم از این طریق صورت گرفته هست. همچنین حدود هزار و دویست نفر از این افراد نیز بعد از گذراندن دوره مشاوره و شرکت در جلسات روانشناسی عنوان کرده اند که شریک زندگی خود را از راه های دیگر پیدا کرده اند. با وجود این تعدادی از این افراد نیز به دلایل متفاوت از این فرآیند انصراف داده اند که البته تعداد ارزش زیاد نیست.

این انصراف ها چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

انصراف ها دلایل مختلفی دارد. بعضی به خاطر تعداد، سبک و سیستم معرفی ها ممکن است از مجموعه رضایت نداشته باشند. یکی دیگر از دلایلی که باعث نارضایتی افراد می شود عدم امکان رد و بدل کردن تصویر هست. ما عقیده داریم رد و بدل کردن تصویر افراد نمی تواند جایگزین ملاقات حضوری جهت آشنایی میان آنها شود. با این حال تعدادی می خواهند قبل از معرفی تصویر های عضویت کنندگان را مشاهده کنند و همین مسأله گاهی موجب انصراف ارزش می شود.

دختران دهه ۶۰، پیشتاز ازدواج‌های اینترنتی

هزینه ای هم از عضویت کنندگان جهت معرفی خواستگار گرفته می شود؟

خیر. تمام پروسه ثبت نام، مصاحبه و معرفی به طور رایگان صورت می گیرد، ولی هزینه های مشاوره رایگان نیست و به درخواست خود افراد انجام می شود.

با وجود تبلیغات گسترده و بدون حد و مرز سایت‌های همسریابی در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، تنها یک سایت همسریابی اینترنتی مجوزدار در کشور وجود دارد. سایتی که در زی

مطلقه ها هم می توانند در این طرح شرکت کنند؟

بله. شرط مهم جهت عضویت مجرد بودن هست. به طوری که حدود ۸درصد از افرادی که در حال حاضر در طرح همسان گزینی عضویت کرده اند، مطلقه هستند.

در حال حاضر همسان گزینی در چه استان هایی اجرا می شود و بیشترین تقاضا مربوط به چه استان هایی است؟

دختران دهه ۶۰، پیشتاز ازدواج‌های اینترنتی

هم اکنون استان های تهران، اصفهان، البرز، همدان، در این طرح فعال هستند و استان های مرکزی و کردستان نیز به تازگی به جمع ما اضافه شده است اند. بیشترین تقاضا و ثبت ازدواج جهت همسریابی هم در استان های پایتخت کشور عزیزمان ایران و اصفهان بوده هست، چراکه سابقه فعالیت سامانه سایت همسان گزینی در این استان ها زیاد است.

چرا تصمیم به اجرای طرح در استان مرکزی و کردستان گرفتید؟ تقاضا در این استان ها بالاتر بود یا تعداد مجردان؟

در همه استان ها و شهر ها این دغدغه وجود دارد، ولی مسئله ما جهت اجرای این طرح در استان ها، همکاری مسئولان استانی هست. برهمین اساس شروع کار ما در استان های مرکزی و کردستان هم به علت همکاری و دغدغه مندی مسئولان آن به وجود آمد. ما بارها عنوان کرده ایم که مؤسسه ما به تنهایی قادر به پوشش سراسری طرح نیست و اگر مسئولان به ما کمک کنند می توانیم طرح را گسترش دهیم. با وجود آنکه تقاضای جوانان مجرد در خراسان رضوی و شیراز جهت عضویت در سایت و ازدواج از این طریق زیاد هست، ولی هنوز نتوانسته ایم این طرح را راه اندازی کنیم و متأسفانه هیچ نهادی در این استان ها هم هنوز اعلام آمادگی نکرده است.

آیا استان های دیگری هم به این طرح اضافه می شوند؟

خوشبختانه در استان آذربایجان شرقی تعاملاتی با نماینده ولی فقیه انجام شده است و در صورت طی شدن مراحل مربوطه می توانیم در این استان نیز سامانه را اجرا کنیم. استان سیستان و بلوچستان نیز گزینه دیگری است که در حال مذاکره با مسئولان آن جهت راه اندازی سایت در سال تازه هستیم.

به خاطر فعالیت بعضی از سایت های غیر مجاز ممکن است بعضی خانواده ها نسبت به سایت همسان گزینی نگاه مثبتی نداشته باشند، دغدغه آنها را چطور برطرف می کنید؟

در سال های اولی که سامانه تأسیس شده است بود تعداد زیادی از خانواده ها نسبت به نحوه عضویت و آشنایی جهت ازدواج دچار شک و تردید بودند. چراکه تصور می کردند عضویت در این طرح مثل ورود به سایر سایت های همسریابی است که در آنها کلاهبرداری و سوء استفاده به طور مکرر اتفاق می افتد. خوشبختانه با پیشرفت کار، ارائه گزارش های متعدد و همچنین زیاد کردن آمار ازدواج های موفق از طریق این طرح، بتدریج اعتماد خانواده ها به این طرح زیاد شد. البته هنوز هم ممکن است تعداد زیادی از خانواده ها با سامانه آشنا نباشند یا نسبت به آن شک و تردید داشته باشند.

چه تعداد از خانواده ها بعد از آشنایی با سامانه نسبت به عملکرد آن رضایت داشته اند؟

مسأله رضایت عضویت کنندگان موضوعی است که باید حتماً به نظرسنجی گذاشته شود. تاکنون هیچ گزارشی در خصوص طلاق افرادی که از طریق همسان گزینی با یکدیگر ازدواج کرده اند به ما اعلام نشده هست. بعضی از عضویت کنندگان ممکن است به علت نرسیدن به نتیجه مورد نیاز بعد از معرفی های متعدد به نتیجه مورد نیاز نرسند یا به علت خواسته های غیرمعقول نتوانند مورد مناسب خود را جهت ازدواج پیدا کنند. به همین علت ممکن است تعدادی از عملکرد سایت رضایت کامل نداشته باشند ولی تمام تلاش ما جلب رضایت خانواده هاست.

بیشتر چه افرادی در سایت همسان گزینی عضویت می کنند و بااهمیت ترین خواسته ارزش چیست؟

اغلب عضویت کنندگان طرح همسان گزینی متولدین دهه شصت هستند به طوری که ۲۶ هزار و ۷۹۸ نفر عضویت کننده ما از متولدین این دهه می باشند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۵۳۲ نفر زن و ۱۰ هزار و ۲۹۶ نفر مرد هستند. ولی ما از تمام سنین و اقشار جامعه درخواست کننده داریم. به طور کلی تعداد زنان مجرد دهه ۵۰ و مردان دهه ۷۰ در میان متقاضیان بسیار زیادتر از سایر افراد هست. راجع به بااهمیت ترین خواسته ها آنها نیز باید بگویم متأسفانه بعضی از مردها بیش از حد به مسأله قشنگی ظاهری توجه کرده و بعضی از زنان هم ثروت را مد نظر قرار می دهند. گاهی نیز بعضی می خواهند تمام نداشته های خود را با ازدواج به دست بیاورند که در این زمینه، مشاوران و معرفان ما توضیحات کافی و راهنمایی هایی صحیح جهت ملاک ها و معیارهای درست را انجام می دهند، ولی این عنوان مشمول بر تمام افراد نمی شود.

مراجعه کننده متأهل هم جهت ازدواج دوباره دارید؟

بله با وجود اینکه بارها اعلام کرده ایم که خدمات همسان گزینی تنها در زمینه ازدواج دائم آن هم به شکل تک همسری هست؛ افرادی بوده اند که با وجود داشتن همسر، خواهان ازدواج با همسر دوم یا ازدواج موقت بوده اند که در همان مرحله اول از پروسه پیگیری به پرونده کنار گذاشته شده است اند. در بعضی موارد نظر و خواسته های متقاضیان بسیار منطقی هست، ولی مواردی هم داریم که متأسفانه خواسته های غیرعادی و نامعقول دارند. البته تعداد این افراد قابل توجه نیست.

فکر می کنید روش همسان گزینی جهت ازدواج و آشنایی زوج های جوان با یکدیگر، تا چه اندازه مطابق معیارهای روز است؟

ما در همسان گزینی به دنبال این هستیم تا با استفاده از ابزار مدرن و بر پایه ازدواج های سنتی و حضور خانواده ها به ازدواج های پایدار و موفق برسیم. به همین خاطر کیفیت ازدواج ها جهت ما مهم تر از کمیت آنها هست. با اینکه عضویت و پروسه ازدواج در سامانه اینترنتی اتفاق می افتد، ولی همه مراحل بعد از عضویت در فضای حقیقی با حضور خانواده ها و مشورت مشاوران و وساطت معرفان صورت می گیرد.

تاچه اندازه سایت های غیرمجاز همسریابی موجب نگاه منفی به عملکرد سایت شما شده است است؟ موردی هم داشتید که بعد از مراجعه به یک سایت غیرمجاز جهت عضویت به تبیان آمده باشد؟

بله تعداد زیادی از مراجعه کنندگان، قبل از آشنا شدن با این سایت، به دام سایت های کلاهبردار افتاده بودند. متأسفانه بسیاری از این سایت ها اصلاً با نشانه ازدواج جوانان راه اندازی نشده و در نهایت منجر به دوستیابی و در بعضی موارد کلاهبرداری و سوء استفاده از اطلاعات می شوند. بیشترین ضربه در این سایت ها نصیب دخترانی می شود که صادقانه و از روی بی اطلاعی در این سایت ها عضویت می کنند و اطلاعات خود را در معرض دید عموم قرار می دهند. مسئله اساسی سایت های غیر مجاز، در معرض قرار دادن اطلاعات عضویت کنندگان هست. به هرحال مشاهده و گزینش همسر به صورت چشمی می تواند موجب تنوع طلبی در مردها شود.

چه تعداد معرف در این زمینه مشغول به کار هستند و فعالیت آنها به چه صورت است؟

معرفان، افراد معتمد و گزینش شده است ای هستند که در زمینه همسان یابی و معرفی موارد مناسب به خانواده ها با تبیان همکاری می کنند. در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ نفر معرف فعال در این طرح به طور رایگان همکاری می کنند که بعضی از آنها نیز از طریق دانشگاه ها به جمع ما اضافه شدند.

آیا بعد از ازدواج هم عضویت کنندگان را رصد می کنید؟

از آنجاکه ۴ سال اول زندگی یکسان از اهمیت زیادی برخوردار است در این مدت به طور مرتب عضویت کنندگان را رصد می کنیم. به طوری که حتی هر ۶ ماه یکبار کارشناسان مان با آنها ملاقات می کنند تا اگر مشکلی وجود داشت، سریع وارد عمل شوند.

واژه های کلیدی: ازدواج | استانی | خانواده | سایت همسریابی | ثبت نام کنندگان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs